O terapii małżeńskiej

Małżeństwo to spotkanie dwóch różnych światów. Najczęściej na początku wspólnej drogi ten inny świat jest dla nas fascunujący. Chcemy poznawać "drugiego" jak odkrywcy nową ziemię. Po jakimś czasie nowa rzeczywistość odsłania przed nami nowe wyzwania. Natrafiamy na przeszkody, które czasami trudno nam pokonać. Stare sposoby porozumiewania zawodzą. Oddalamy się. Czasami mamy dość. Niedawno tak bliscy sobie, teraz nie potrafimy dostrzegać dalszej drogi. Słowo "miłość" zaczyna wyrażać tęsknotę, złość, potęguje odległość...
 
Decyzja o wspólnej terapii to szansa na poszukanie nowego spojrzenia na siebie.
Terapia to spotkanie osób...     
 

Dia logos - dwa słowa.

Z czego składa się małżeństwo? Małżeństwo wydaje się być mieszanką wzajemnej obecności w dotyku, słowach, ciszy, tęsknocie... Słowa, to ważny składnik relacji. Z nich budujemy rozumienie i nadajemy znaczenia. Rozmowa, którą każdy z małżonków praktykuje całe życie wydaje się prostym zadaniem. Czasami staje się ciężarem dla żony i męża. Trening czyni jednak z nas Mistrzów! U dołu znajdziecie kilka wskazówek do tego, jak można zabrać się za ćwiczenie pogłębiającego rozmawiania.  

Dialog małżeński na początek

Pobierz
(dialogmaonkw_1613142962.pdf)

Fazy życia małżeńskiego

Zmienność i stałość to falowanie życia małżonków. Wspólna droga biegnie przez różnie wyzwania, związane z rytmem życia. Kilka refleksji na temat wyzwań i radości płynących z tej dynamiki. 
Copyright ©2019 joannaniedbalska, All Rights Reserved.